جایزه ادبی ایران و ...

سلام

اول اینکه دومین فراخوان جایزه ادبی ایران منتشر شد.این جایزه به چاپ آثار شاعران و نویسندگان جوان می‌پردازد که فرصت خوبیست برای کشف استعدادها و برای کسانی که امکان چاپ آثارشان را ندارند.این جایزه در دو بخش چاپ تک اثر و چاپ مجموعه مستقل (با سرمایه گذاری تا سقف 50درصد) اتفاق می‌افتد که در هر دو بخش به حمایت از نویسندگان و شاعران می‌اندیشد.می‌توانید از شرایط این رخداد ادبی که با نام «این روشنای نزدیک» برگزار شده آگاه شوید.

نکته بعد در مورد گروه کانون ادبی است.گفته بودم که فعالیت‌های متنوعی برای این گروه در نظر گرفته‌ایم.طی دو روز آینده یکی از دوستان را که مذاکرات اولیه با ایشان انجام شده به عنوان مدیر گروه معرفی می‌کنیم تا انشاا... با انرژی که از ایشان سراغ داریم  به طور مستقل بر روی گروه تمرکز و فعالیت کنند.

فعالیت‌هایی که به زودی در گروه کانون شاهد آن خواهیم بود عبارتند از :

١- هر هفته یک وبلاگ ادبی مورد نقد و تحلیل کاربران قرار می‌گیرد.

٢- تاپیک معرفی کتاب خواهیم داشت که در آینده‌ای نزدیک این موضوع شامل مسابقه کتاب‌خوانی خواهد شد و به صورت متمرکز در فاصله‌های زمانی مقرر به صورت جمعی مسابقه کتابخوانی خواهیم داشت.

٣- کلیه اخبار ادبی صفحه ادبی و هنری روزنامه‌ها و سایت‌های ادبی گلچین شده و دراختیار اعضای گروه قرار می‌گیرد.

۴- کارگاه‌های تخصصی مجازی با موضوع اصول نگارش و ویرایش خواهیم داشت که برنامه‌های آن به زودی اعلام می‌شود.

۵- معرفی شاعران و نویسندگان ایران و جهان دست‌مایه یکی دیگر از  مباحث گروه خواهد بود.

۶- نگاهی می‌اندازیم به آثار منتشر شده در حوزه ادبی به صورت ماهیانه که در تاپیک مستقلی به دوستان ارائه می‌شود.

٧- بخشی خواهیم داشت به نام چهره‌ها که به تقدیر و اهدای جایزه به دوستانی می‌پردازد که در حوزه مجازی به فعالیت‌های مهم ادبی و هنری می‌پردازند.

٨- در بخشی دیگر  با معرفی جشنواره‌ها و مسابقه‌های مجازی و حقیقی علاوه بر همکاری با این جشنواره‌ها کاربران پرشین‌بلاگ را به در این فضا همراهی خواهیم کرد.

و خیلی برنامه‌های دیگر که به مرور اعلام خواهد شد.سعی کردم در این پست اطلاع‌رسانی کلی انجام دهم.انشاا... در اولین فرصت مسئول گروه را معرفی خواهم کرد.

هر کدام از دوستان هم که می‌توانند در هرکدام از بخش‌های بالا یکی از بخش‌ها را اداره کنند بفرمایند تا از کمکشان بهره‌مند شویم.انشاا... همه این بخش‌ها و فعالیت‌ها را به زودی به سایت کانون منتقل می‌کنیم و یکی از آرزوهایمان در فضای مجازی رنگ حقیقت خواهد گرفت.سرفراز باشید. 

 

/ 11 نظر / 19 بازدید
نمایش نظرات قبلی
جلیل شعاع

سلام مهدی جان آقا خسته نباشی بابت برنامه ها متشکر

ف

خیلی خوبه دسستون درد نکنه

سادات

سلام با ارزوی سعادت و سلامت مایلم نظر حضرتعالی را در ارتباط با راه اندازی یک تور فرهنگی که اولین مرحله ی ان در همین زمستان باشد جویا شوم. با سپاس : سادات خاموشی

http://alfmehr.persianblog.ir

با سلام اگه اجرا بشه که عالیه ولی در هر صورت نه تنها برایتان آرزوی موفقیت دارم بلکه اگه کمکی از دست ما ساخته است بگید و تعارف نکنید موفق باشید احمد سپنتامهر

http://alfmehr.persianblog.ir

راست دوست عزیز بنده عضو کانون هستم ولی اثری از یلنک من در صفحه شما نیست لطافا اقداامت لازم را انجام دهید با تشکر سپنتامهر

احراميان پور ع.ا.نويد

سلام و خوشحالم از سر زدن به اين مجموعه. البته انتظار بيشتري از اين كانون داشتم و تصورم فراگير تر از اين بود. موفق باشيد.ضمنا لينك شما افزوه شد. در صورت صلاحديد مقابله به مثل نماييد.

عسل

سلام امیدوارم موفق باشید به وبلاگ من هم سر بزنید خوشحال میشم[نیشخند]

باغيان

درود وسپاس. تلاشتان مستمر