فاطمه اختصاري

 

«فاطمه اختصاری» با وجود مقام های بسیار در جشنواره ها، چاپ شعرها و مقالات متعدد در نشریات و... سن چندانی ندارد. او از بچّه های نسل دوم «غزل پست مدرن» است، متولد سال 1365 در شهر «كاشمر» در استان «خراسان رضوي»! او هم مثل بسیاری از شاعران خوب جوان به جای تحصیل در رشته ی ادبیات در حال گرفتن مدرك كارشناسی «مامایی»!! می باشد و آماده ی كنكور برای ادامه تحصیل در همین رشته است.

او شعر گفتن را از دوران كودكی و مدرسه آغاز كرد اما تحوّل عظیم شعری او در سال 1384 رخ داد كه او را رسما ً وارد جریان شعر حرفه ای كرد. در ابتدا بسیار تحت تأثیر شاعرانی همچون «مونا زنده دل» و... بود اما با پشتكار و تلاش فراوان كم كم توانست به ویژگی های فردی خویش دست یابد و نام خود را به عنوان یكی از شاعران خوب «غزل پست مدرن» مطرح كند. او در زمینه ی داستان نویسی و شعر سپید هم تجربیاتی دارد اما هنوز به ادبیات كلاسیك و شعر عشق بیشتری می ورزد.

متأسفانه به دلیل مشكلاتی نظیر مجوّز، عدم سرمایه گذاری ناشران و... او هنوز موفق به چاپ مجموعه ای نشده است. اختصاری هم اكنون مدیر مسؤول نشریه ی تخصصی غزل پیشرو: «همین فردا بود» می باشد. در اینجا با آرزوی موفقیت روزافزون برای او شعر منتشرنشده ای از این شاعر جوان اما قوی را می خوانیم:

 

1 تخمك ِ رسیده / به اسپرمت

1 انتخاب 22 میلیونی

1 بچّه ی درست شده از ما

و چند تا محرّك بیرونی

 

1 بچّه ی هنوز 2 سلولی

در راه خانه با چمدان هایم

1 حسّ چند هورمونی خوشبخت

در مارپیچی ِ شریان هایم

 

1 ماسك روی صورت دكتر كه

بو كرده هی تعفن دنیا را

1 مو كه توی رابطه ای قطعی

اثبات كرده نسبیت ما را

 

1 «تو» كه روی صندلی خیست

در لحظه های دلهره مدفونی

1 «من» كه بوی زنده ی آغوشم

پیچیده در پزشكی ِ قانونی

 

لبخند می زنم به تو كه دوری

لبخند می زنم به همین غم ها

خود را به باد دادم و خواهم رفت

از جمع پوچ یك یك آدم ها

 

ما در 2 راه یك طرفه هستیم

سمت دو جای پرت... ته جاده

خود را بكش! به آن طرفِ بیرون

با كفش های از نفس افتاده

 

تنها عزیز سر به هوا تر باش

با چند دست بچّه ی بی امكان

شاید به آسمان تو برگشتند

روزی 2 بادبادك سرگردان

    

/ 21 نظر / 66 بازدید
نمایش نظرات قبلی
کوچ

سايت ادبي كوچ در حال گرد آوري نويسندگان برتر ، وبلاگ هاي پر بار، اساتيد دانشگاه، دبيران ادبيات،نخبه هاي ادبي و علاقه مندان ادبيات به دور هم مي باشد. وبلاگ شما نيز جز وبلاگ هاي برگزيده انتخاب شده است.شما ميتوانيد با مراجعه به ادرس www.kouch.blogfa.com در اين سايت ثبت نام كنيد و با ديگر ادب دوستان در ارتباط باشيد.به علت بزرگ بودن جامعه ي ادبي خواهشمنديم ديگر ادب دوستان را نيز به وبلاگ كوچ دعوت كنيد(در ضمن بينندگان اين وبلاگ نيز مي توانند در وبلاگ كوچ ثبت نام كنند)

بابایی محمد

ان شااله در زندگی ادبی و مامایی ات موفق باشی به امید چاپ دست نوشته هایت در آرزوی دیدن حتی یک شعر خاله دلش لک زده به دادش برس

حميد رضا نادري

سلام خيالپردازيتان خوب است. منتها بعضي وا‍‍ژه ها با ابيات بي قراري مي كنند و بعضي جاها وزن به ايستايي و يا نفس مي افتد. معذرت مي خوام علم عروض و قافيه و معاني و بيان و بديع را بخوانيد.

سحر

سلام به نظرم بهتره که ایشون مامایی کنن تا شاعری. چون اینطوری بهتره . [قهقهه]

مهوش سوئد

سرکار خانم فاطمه اختصاری من بسهم خودم مفتخر م بداشتن چنین نازنین هائی امثال تو از دیاروشهرهای کشور عزیزمان ایران و سلام بر شیرپاکی که تو نوشیدی وبرخاکی که تو از ان جوشیدی[گل][گل][گل][گل]

e.a

مامايي بدجوري روي شعر اثر گذاشته!شعر بايد حاوي پيام باشه.حالا پيام جديد هم پيشكش،دست كم پيامهاي قديمي را به شكلي نوين ارائه دهد كه اين شعر و بسياري از اشعار ديگر اين خانم فاقد آن است.بازي با كلمات كه هنر نيست.بلكه مامايي هنر بزرگتريست

اه اه حالم بد شد.

نعههخعفغعفق

[هورا]